Mert utazni mindenképpen jó, de csak okosan érdemes...

Utazz Okosan Blog

Utazz Okosan Blog

Módszertan - Mi is lesz itt?

2019. május 02. - Utazz Okosan Blog

A Módszertan fejezetben az utazásokkal, elsősorban azok önálló megszervezésével kapcsolatos tanaácsokat fogjuk összegyűjteni. Olyan dolgokról lesz itt szó, hogy miért érdemes magunknak szervezni utazásokat és mikor nem érdemes ebbe belekezdeni, milyen esetekben jobb inkább utazási irodához fordulni. Elsősorban a saját szervezést részesítjük előnyben, azt is le fogjuk írni, hogy miért, mégis vannak esetek, amikor - ha lehet - érdemesebb irodához fordulni. 

Fogunk írni arról, hogy hogyan válasszunk uticélt, milyen típusú partnert vegyünk igénybe, hogyan keressünk repülőjegyet, autót - már ahol lehet -, szállást, hogyan állítsuk össze a programjainkat, hol együnk, igyunk, beszélünk az ár-érték arányról, az utazás során a legnagyobb értékről (a biztonságunk mellett, és nem a pénzről van szó, majd meglátjátok, hiszen nyilvánvaló, hogy ha nem áll rendelkezésre egy adott összeg utazásra, bele sem tudunk kezdeni), a "mikor utazzunk kérdéséről?", hogyan hozhatjuk ki egy adott összegből a legtöbbet vagy éppen hogyan felezhetjük meg az utazásra fordított összeget, mikörben a színvonal marad vagy még jobb is. Beszélünk majd arról, hogy milyen különbség van a között, hogy feltuszkolnak egy 40 fős buszra, ahol 38-39 emberhez kell alkalmazkodnunk (mindig késik valaki, stb., stb.), vagy a megbeszélt időben ott vár a saját, privát, arra a napra "kibérelt" vezetőnk, aki elrepít oda, ahova kérjük és mindezt hogyan kell leszervezni, hogy ne legyen benne nagyobb rizikó, mintha a 40 fős buszon ülnénk és még ne is kerüljön többe, sőt inkább kevesebbe. Beszélünk a biztonságról is, belátva, hogy azzal, hogy elindulunk, mindenképpen nagyobb veszélynek tesszük ki magunkat, mintha nem utaznánk, sajnos a mai világban és helyzetben a biztonságunkból fel kell adni, ha útra indulunk.

Ilyenekről fog szólni ez a fejezet. Néhány utazási irodás úton (igen, voltunk ilyenen is) és nagyon sok saját szervezésen túl, megpróbáljuk átadni, amit mi megtanultunk, kitapasztaltunk, úgymond megmutatjuk az ösvényt, amit mi kitapostunk. Bármikor el lehet kezdeni!

Aki azonban nem akarja, nem tudja, nem meri, annak a jövőben segíteni is fogunk, tanácsokat is adunk az utazása megszervezéséhez, akár személyes találkozó keretében is, vagy telefonon, skype-on. Ez azonban még a jövő.

Ezek a tanácsok elsősorban nem azoknak fognak szólni, akik az úgynevezett "hátizsákos" turisták, nekik rengeteg oldal, blog fut, kiváló tanácsokkal. Ezek az oldalak megmutatják, hogyan lehet stoppal eljutni A-ból B pontba ingyen, hol lehet 2 USD-ért megszállni Ázsiában nagy dormitory-kban. Sok ilyen oldal van, mi azt akarjuk megmutatni (bár ezeket a lehetőségeket is megemlítjük, ahol lehet), hogy egy kicsit többért, hogyan lehet például Ázsiában luxus vagy ahhoz közeli körülmények között utazni és még mindig messze azon ár alatt, mint amit egy utazási irodának fizetnénk, közepes szinvonalú ellátásért.

De írunk majd arról is, hogy az egyes repülőjegy, szállásfoglaló, stb. rendszereket hogyan lehet használni. Remélem, ha velünk tartotok, sok jó és hasznos tanácsot adhatunk.

Várunk Titeket!

Felfedezetlen ékszerdoboz az Égei-tengeren

1. rész

klimapanoramafejlec_vegso.jpgHabár blogunkon távolabbi tájakat (is) szeretnénk bemutatni és tanácsokat adni akár amerikai, akár ázsiai utazásokhoz, úgy döntöttünk, hogy az első posztokban nem hagyjuk el az Öreg Kontinenst, igaz az ez utáni helyszínünkkel már csak közigazgatásilag maradunk Európában. Ezúttal – és a következő helyszínnel is - a turisták által kevésbé látogatott és közismert területeket mutatunk be, vagyis igazi felfedezetlen kincseket. Ebben a posztban nem utazunk nagyon messzire, amikor meglátogatjuk a szigetet, melynek földje a világ egyik leghíresebb műalkotását rejtette, nagyjából kétezer éven át.

Tovább

Úti célok - Mi is lesz itt?

9234684027_be9e9182b4_z.jpgEz alatt a menüpont alatt olyan posztokat, posztsorozatokat fogtok találni, melyek egy adott országba, vagy annak egy tájegységére kalauzolnak majd el. Egész országokat bejárni legtöbbször lehetetlen egy-egy posztban vagy posztsorozatban, már ha nem Luxemburgról vagy Liechtensteinről beszélünk, de például ha azt írnánk, hogy az Egyesült Államokat bemutatjuk, akkor az felelőtlenség lenne. Próbálunk olyan helyeket választani célpontul, amely érdekesebbek a magyar közönségnek is, vagy azért, mert híres vagy éppen azért, mert méltatlanul nem az. Vannak ugyanis olyan pontjai a bolygónknak, ahova érdemes lehet elutazni, mégsincs rajta a fő turista célpontok térképén, vagy azért, mert nem kap elég promóciót vagy azért, mert viszonylag nehezebben elérhetőek el, vagy kényelmetlenségekkel járhat oda elutazni, esetleg még nem épültek ki a tömegturizmus feltételei.

Első célpontjaink egyből olyanok lesznek, amelyek közelébe számos magyar utazik, viszonylag könnyen elérhetőek, mégis nincsenek megfelelően promotálva, így a legtöbben nem is hallottak róluk. De fogunk kalandozni Ázsiában, Amerikában és persze Európában is, ahogy mind az öt kontinensre ellátogatunk majd idővel.

Ezek a leírások lehetnek ötletadók, vagyis felhívhatják a figyelmet, hogy van egy olyan pontja a világnak, amire a Te is kíváncsi lehetsz, csak elkerülte eddig a figyelmedet, de segíthet abban is, hogy mit érdemes megnézni, milyen az úti cél, amiről már egy ideje álmodozol. Ez utóbbi esetben, lehet, hogy ezek a leírások adják meg az utolsó lökést, hogy pakolni kezdjél a bőröndbe. És persze azoknak is szánjuk ezeket a leírásokat, akik nem azért olvassák őket, mert elutaznak majd ide, bármi is legyen az oka ennek, mégis szeretnék megismerni ezeket a helyeket, legalább virtuálisan. Hiszen erről is szólna az internet, az ismeretek átadásáról.

Mindenkit várunk szeretettel, utazzatok velünk! Mert utazni jó!

(Borítókép: Jenifer Corrêa on Visual hunt / CC BY)

süti beállítások módosítása